Przyglądając się nowo powstającym domom, coraz częściej można zobaczyć budynki, które w całości są zbudowane z drewna. Domy drewniane bo o nich mowa, szturmem zdobywają uznanie wśród osób chcących postawić swoje własną nieruchomość. Nie ulega wątpliwości, że konstrukcja domu drewnianego jest wyjątkowo atrakcyjna estetycznie co wynika z wielu czynników, jednak niewątpliwie dominującym będzie już sam fakt, iż budynek powstaje z naturalnego budulca, jakim jest drewno. Stosowane od wieków, w dzisiejszych czasach w połączeniu z nowoczesną technologią używaną w budownictwie potrafi dać niesamowicie wręcz dobre efekty. Projekt domu drewnianego jest kluczowym elementem dla jego powstania. Tylko dobrze zaprojektowany dom, może pełnię satysfakcji swoim mieszkańcom i zaspokoić różnorodne potrzeby związane z użytkowaniem tak sporej przestrzeni. Należy zatem zaufać architektowi, który kierując się naszymi sugestiami, stworzy projekt domu drewnianego niemal szyty dla nas na miarę.
Dobrze zaprojektowany dom drewniany obok wspomnianych wyżej atrybutów estetycznych, będzie miał również inne walory. Nie ulega bowiem wątpliwości, że współczesna technologia budowlana pozwala na to, żeby zbudowany z drewna dom był jednocześnie ekologiczny i nowoczesny. Choć dla wielu wydaje się to mało prawdopodobne, to właśnie domy drewniane są domami nowoczesnymi w każdym tego słowa znaczeniu. Pozwalają na o wiele lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz budynku, jednocześnie są wiele bardziej energooszczędne względem domów tradycyjnych. Ponadto, wbrew powszechnej opinii użycie drewna, jako materiału budulcowego jest o wiele bardziej ekologiczne, niż użycie standardowych materiałów, do wytworzenia których trzeba zużyć wiele energii, zamienianej w dwutlenek węgla.
Wyglądające na stare, nowoczesne domy drewniane to przyszłość budownictwa jednorodzinnego. Już teraz, spokojnie można rozglądać się być dostrzec, że domów z drewna jest coraz więcej a ich popularność ciągle wzrasta.