eżeli w planach mamy budowę domu, który stworzony ma być według naszego projektu, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pracowni architektonicznej.

Idealne rozwiązania

Autorska pracownia architektoniczna opracuje dla nas indywidualny projekt domu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. Takie podejście od tematu spowoduje, że projekt będzie jedyny w swoim rodzaju, dzięki czemu będziemy mieć też pewność, że nikt inny nie będzie miał identycznego domu (jego kształtu, rozmieszczenia przestrzennego i wystroju).

Jak przebiega proces realizacji projektu w autorskiej pracowni architektonicznej?

Kiedy już mniej więcej wiemy, jaki projekt domu najbardziej by nas zadowolił, przychodzi moment, kiedy powinniśmy udać się na spotkanie w autorskiej pracowni architektonicznej. To właśnie tam pracownicy pracowni najpierw z nami porozmawiają, poznają nasze oczekiwania, a na koniec przedstawią kilka projektów do wyboru. Zwykle proces ten trwa kilka miesięcy, ponieważ zaprojektowanie idealnego domu od zera jest dość czasochłonny. Wszystko zależy też od decyzyjności klienta oraz trwaniu przy pierwotnym projekcie. Jeżeli jednak wizja idealnego domu stworzonego w autorskiej pracowni architektonicznej nieustannie się zmienia, wówczas cały proces projektowania trwa dłużej. Tu również trzeba brać pod uwagę to, że nawet jeśli już mamy swój idealny dom, to musimy rezygnować z korzystania z usług architektów. Na kolejnych etapach budowy, pomogą nam jeszcze w wielu, innych ważnych kwestiach.

Architekt nie tylko od projektu

Kiedy nasz idealny dom czy inny budynek jest już w realizacji, przychodzi czas na jego aranżację. Jeżeli nie mamy zdolności aranżacyjnych lub po prostu nie czujemy się na siłach, by doskonale zaprojektować wnętrza poszczególnych pomieszczeń, tu z pomocą również przyjdą architekci. Zaproponują proste i efektowne rozwiązania, dzięki którym wnętrze będzie niepowtarzalne.